גורמים לחרדה


גורמים לחרדה
היא תופסת אותנו לא מוכנים ולעתים קרובות היא גם איננה נובעת מכל אירוע ממשי שאותו חווינו בזה הרגע. ועם זאת, חרדה היא תחושה ממשית וכל מי שמתמודד עמה, יודע להסביר את גודל החשש מפני התפרצותה שוב ושוב.

לרוב, אנשים הסובלים מתקופה רוויה בחרדות, נוטים אף לחשוש מלהסתובב במקומות ציבוריים וזאת לאור אי היכולת להתמודד עמה בצורה טובה. אז למה בעצם החרדה נובעת? במאמר הבא ריכזנו את הסיבות המרכזיות, וזאת כאמצעי ראשוני להתמודדות אל מול הפחד שבה.

אירוע ממשי
קודם לכן, סתרנו את קיום החרדה כתוצאה מאירוע ממשי, ועם זאת קיום הטריגר הראשוני אכן עלול להיווצר כתוצאה מאירוע רגשי מטלטל אותו חווה האדם. ניתן למנות אירועים דוגמת אסונות: שריפה, הצפה, טרגדיות דוגמת מוות של מכר או בן משפחה, פציעות דוגמת תאונה קשה ועוד.

שחיקה נפשית
מתח נפשי ידוע כאחד מן הגורמים המזיקים ביותר לבריאותו של האדם. לא פעם תסמינים פיזיים שאנו חשים דוגמת כאב ראש, עייפות וסחרחורת, הם למעשה תוצר של מתח נפשי מצטבר וסטרס. בד בבד, מתח נפשי עלול להוות טריגר ממשי לחרדה.

תורשה
מחקרים רבים מצביעים על הקשר החזק שקיים בין גנטיקה למתח נפשי. מטבע הדברים שרגישות למצבי לחץ שונים ונטייה למצבי סטרס ממושכים הופכת גם את החרדה לתופעה העוברת בתורשה בין בני המשפחה.

תזונה לקויה
מה שאנחנו אוכלים זה מה שאנחנו מקבלים, ואם נרבה במאכלים שאינם מכילים רכיבים תזונתיים דוגמת ויטמינים ומינרלים, אז הרי שאנו נמצאים בסיכון של התפרצות חרדה באופן חד יותר.

מומלץ לשלב בתזונה נכונה, גם תוספים טבעיים שונים המאפשרים לאזן את הנפש ולהשיב את השלווה לגוף. אם אתם מחפשים פתרון טבעי וללא כימיקלים, אנו ממליצים לכם לקבל פרטים נוספים על התוסף הטבעי של הדסה המעניק הקלה בתוך 72 שעות בממוצע.