טיפול בחרדות


טיפול בחרדות
מה זו בעצם חרדה?

אתם מתחילים להזיע ללא הרף, דופק הלב רק הולך ומתגבר, והנה אתם מתמלאים בתחושה מכבידה כאילו ודבר מה רע עומד להתרחש בכל רגע נתון. ייתכן מאוד שאתם לוקים בחרדה, מצב פסיכולוגי נפוץ המתאפיין בתסמינים פיזיים ונפשיים כאחד.

לצד התחושות שצוינו לעיל, חרדה יכולה להתבטא בתחושת חוסר שלווה, דריכות לקראת פעולה (הילחם או ברח), תחושת קוצר נשימה, כאבי ראש, מעי רגיז, סחרחורות, חוסר יכולת למקד את הראייה, כאבים בבית החזה ורעידות בלתי נשלטות. בפן הנפשי ניתן למנות חשש מפני איום גם אם הוא איננו ממשי ואי שקט שלא מאפשר לחזור למצב של שגרה.

אז איך זה בעצם קורה?

חרדה יכולה להתרחש בשני מצבים: האחד איום אמיתי שגם אם איננו מהווה סכנת חיים, הוא עדיין משפיע באופן הזה על האדם הלוקה בה. כך למשל ניתן למצוא אנשים הסובלים מחרדת בחינות. לצד זאת ניתן למצוא איום שאיננו ממשי ובא לידי ביטוי אך ורק בראשו של הלוקה בחרדה דוגמת חרדות חברתיות שונות המתבססות על שלל טריגרים עליהם קצרה היריעה מלפרט.

הגורם העיקרי המוביל להופעתה של החרדה היא למעשה אי-היכולת שלנו לתת מענה לאיום. אי הוודאות באשר לאופן שבו עלינו להתמודד עם החרדה, ויתרה מזו אי היכולת לזהות ולהבין אותה הוא המפתח להתעוררותה ובו בזמן גם הסוד לפתירתה.

התמודדות עם חרדה

כאשר חושבים על טיפול בחרדה, נוהגים לראות בה כדבר מה שיכול לחלוף כמחלה עונתית שרגע הייתה והנה עזבה אותנו לתקופה ארוכה וממושכות. עם זאת, אין זה הדבר בכל הנוגע לחרדה וכאן היא יכולה לצוץ ולהופיע ללא הודעה מוקדמת ומשלל טריגרים שלעתים אף איננו מודעים לחשיבותם.

התרופה האמיתית והטובה ביותר היא להכיר בתופעה ולשנס מותניים עם כלים מקצועיים ועזרים רפואיים וטיפוליים שיעזרו בהתמודדות עם חרדה.

מחזירים את ההגה לידיים שלנו

דעו כי התמודדות עם חרדה איננה פשוטה, אך היא בהחלט אפשרית ומצריכה שנקבלה כחלק בלתי נפרד מחיינו. ברגע שבו נפסיק להילחם בה, זה יהיה הרגע שבו נזכה בניצחון האמיתי הראשון.

חשוב שלא להתמודד לבד עם חרדה וגם אם עולה החשש כי אכן מדובר בתופעה זו ולא בסטרס, אז הרי שיש לפנות לאיש מקצוע מתחום בריאות הנפש.

טיפול טבעי בחרדה

חרדה יכולה להיות מטופלת תרופתית ולשם כך יש להיוועץ עם גורם מקצועי המוסמך לכך. לצד טיפולים תרופתיים ניתן למצוא מגוון כלים טבעיים הנוגעים נגיעה ישירה באורח החיים המאפשרים להקל על הישנותה של החרדה ועל עוצמותיה:

  • תזונה – שינויים תזונתיים הם חלק בלתי נפרד מדרכי ההתמודדות עם חרדה. מומלץ להימנע מצריכה מוגזמת של קפאין ולהוסיף לתפריט היומי ירקות ירוקים, פחמימות מלאות ומאכלים העשירים בחלבונים מן הצומח.
  • צמחי מרפא – מזה אלפי שנים שצמחי מרפא דוגמת הקמומיל, משמרים את מעמדם כיעילים הן לגוף והן לגוף. ניתן לצרוך את צמחי המרפא גם כתוספים תזונתיים שונים דוגמת הפורמולה הטבעית של Magic Drops הכוללת את צמח הדמיאנה הידוע כנוגד חרדה, אקורוס קלמוס המחזק את מערכת העצבים, סיפריפדיום הנלחם בדיכאון, הג'ינסנג הסיבירי, הרודיולה והפרע המחורר.
  • פעילות גופנית – חשוב לבצע פעילות גופנית באופן שבועי וקבוע. אל תוותרו על רוטינת אימונים קבועה שכן גם בכוחה של הליכה לסייע בשחרור מתחים דרך העלאת רמת האנדורפינים בגוף המסייעים למצב הרוח.
  • טיפול קוגניטיבי התנהגותי – טיפול CBT הינו טכניקה נפוצה בקרב פסיכולוגים לטיפול בחרדה, סטרס, ניהול רגשות ועוד. מדובר בטיפול קצר באופן יחסי במהלכו רוכשים המטופלים מגוון כלים להתמודדות עם החרדה ולהפחתת עוצמתה. בין היתר ניתן למנות את מדיטציית המיינדפולנס המאפשרת לווסת רגשות ולהחזיר את השליטה חזרה בידי המטופל. לכך ניתן להוסיף את הביופידבק, דמיון מודרך ובמקרים מסוימים גם טיפול באמצעות היפונוזה.
הדרך הטבעית והבטוחה לצאת מהחרדה

מרגישים שכבר ניסיתם הכול והחרדה חוזרת? עם הפורמולה הטבעית של Magic Drops תוכלו להשיב את האיזון לנפש ולהחזיר את מצב הרוח המרומם. כפיר פוריאן, מטפל בכיר והאחראי על מחלקת הפיתוח של חברת Magic Drops, פיתח את פורמולת הדסה המורכבת משישה צמחי מרפא טבעיים המביאים לשיפור מידי של עד 72 שעות.

מתי כדאי לפנות אל טיפול בחרדות?

התמודדות עם חרדות היא לא פשוטה. לא מדובר בעניין פשוט שניתן להתגבר עליו בקלות אלא בהפרעה משמעותית לשגרת היום של כל אחד שסובל מכך, הפרעה מהותית לשגרת היום שלו, ליכולת שלו לתפקד בחברה או בתא המשפחתי ואפילו במקום העבודה ועוד. החרדות יכולות להשתלט על האדם ולמנוע ממנו התקדמות בכל תחום, ואפילו נסיגה אחורה.
לכן, אנשים אשר סובלים מחרדות חייבים לפנות לטיפול מקצועי, ומוקדם ככל האפשר.
אם בעבר רבים חששו להודות כי הם סובלים מכך ונדרשים לפנות אל טיפול בחרדות, חששו מה יאמרו הסובבים אותם או בכלל חששו להודות כי החרדות הללו משפיעות על היום יום שלהם, היום זה כבר הרבה יותר מוכר, הסביבה מבינה ומקבלת וההפך - רבים יעודדו את הסובבים אותם הסובלים מכך לפנות לטיפול.
לכן, אין ממה לחשוש, פנו כמה שיותר מוקדם לטיפול מקצועי בחרדות שלכם ותוכלו לראות שינוי מהותי והקלה אמיתית בכל יום.

לקבלת ייעוץ נוסף ומידע על הפורמולה הטבעית, השאירו פרטי התקשרות ונציגינו יצרו עמכם קשר בהקדם.