מה עושים בזמן התקף חרדה?


מה עושים בזמן התקף חרדה?
התקפי חרדה יכולים פשוט להגיע משום מקום! ולמרבה הצער, כאן טמון בעצם אחד מן הגורמים העיקריים שמעלים את רמות התסכול ובעיקר החשש בקרב הלוקים בהם. "מה יקרה אם זה יתרחש באמצע העבודה?", "כיצד אתמודד בסביבה לא מוכרת?" ושאלות רבות נוספות, מלוות מאות אלפי ישראלים ומיליוני בני אדם ברחבי העולם.

התקף חרדה איננו תוצר של איום ממשי על חיינו והוא יכול להתקיים מכורח המחשבה בלבד. על אף שהוא טמון אך ורק בראשנו, התקף החרדה ילווה בתסמינים פיזיים ונפשיים עוצמתיים הכוללים דופק מואץ, הזעה, לחץ דם גבוה, סחרחורות, כאבי ראש ותחושת בלבול.

לוקחים את השליטה חזרה לידיים

ההתמודדות עם התקף חרדה איננה פשוטה ורבים המקבלים טיפול בחרדה מגדירים זאת כחוסר אונים מוחלט. לרוב, כאשר נידרש להתייצב אל מול גורם שמאיים עלינו, הרי שהוא יהיה גורם ממשי-פיזי אותו ניתן להעריך ולאמוד. לעומתו, התקף חרדה הוא "קרב" המתנהל במחשבותינו בלבד, וכאשר מדובר בגורם פנימי שאיננו פיזי, אז הרי שהאתגר הוא גדול כפליים.

כך תגיבו בעת התקף חרדה

זה עלול להישמע מעט בלתי אפשרי, אך הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא פשוט לקבל את התקף החרדה כפי שהוא. זכרו שכמו שהוא בא כך הוא גם יחלוף. ברגע שבו תקבלו את עצם קיומו של התקף החרדה ואת העובדה כי אתם לוקים בה מפעם לפעם, כך הוא יהפוך לפחות מאיים ויותר ל"אורח". ברגע תחליטו שאתם מפסיקים להילחם בזרם המים ונותנים לעצמכם לצוף, כאן זה הרגע שבו השגתם את הניצחון הכי גדול.

שנית, קבלו שליטה מחדש על תגובותיכם הפיזיות. החרדה בדיוק כמו בסטרס, מובילה להאצה בדופק הלב ולנשימות קצרות ומדודות. קחו שאיפה עמוקה, הרגישו את האוויר ממלא את בית החזה, עצרו את נשימתכם לשנייה ולאחר מכן נשפו באיטיות והרגישו כיצד בית החזה יורד. נשימה מודעת הוכחה מדעית כמועילה להפחתת רמות החרדה והיא מאפשרת לנו להוכיח לגופנו שאנו לא נתונים באמת תחת איום ממשי.

לבסוף, הקפידו על תזונה שתסייע לכם להפחית את עוצמות החרדה. כאן מדובר בתגובה שאיננה נתונה לתרחיש מידי ואת תוצריה ניתן לראות בטווח הרחוק. הפחיתו בצריכת הקפאין והימנעו מאלכוהול. נוסף על כך, השתדלו עד כמה שניתן להפחית במזונות המכילים סוכרים פשוטים דוגמת ממתקים.

הפורמולה הטבעית של הדסה

לתזונתכם למניעת התקפי חרדה בצורה טבעית, ניתן להוסיף את הפורמולה הטבעית של הדסה המבוססת על צמחי מרפא מרחבי העולם. אם אתם סובלים מהתקפי חרדה חוזרים ונשנים, פורמולה זו תעניק הקלה משמעותית תוך 72 בממוצע וללא כימיקלים כלל. צרו כבר היום קשר וקבלו ייעוץ מקצועי.